پیام دبیر علمی دومین کنگره

پیام دبیر علمی دومین کنگره اختلالات خلقی [۲۴ تا ۲۶ بهمن ۱۳۹۷]

 

اولین کنگره اختلالات خلقی در بهمن ۱۳۹۵ برگزار شد. در کنگره اول چهار سمپوزیوم، شش سخنرانی کلیدی، چهارده سخنرانی پژوهشی و سه کارگاه ارائه گردید. خوشبختانه توفیقی حاصل شد که پس از دو سال به انتظار «دومین کنگره اختلالات خلقی» و ارائه‌ی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی این حوزه دانش در بهمن ۱۳۹۷ بنشینیم. در کنگره دوم شاهد چهار سمپوزیوم، هفت سخنرانی کلیدی، پنج سخنرانی پژوهشی، سه کارگاه و پخش و نقد یک فیلم مستند خواهیم بود.

 

این کنگره توسط هسته پژوهشی اختلالات خلقی و گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران برپا می‌شود و از همراهی چند انجمن و سازمان علمی برخوردار است. امید است این گردهمایی علاوه بر به‌روزرسانی و ارتقای اطلاعات و آگاهی فعالان سیاستگذاری، آموزشی، پژوهشی و درمانی در موضوع اختلالات خلقی، بتواند محرکی برای مشارکت پژوهشگران و اندیشمندان رشته‌های گوناگون مرتبط و افزودن بر روابط بین‌رشته‌ای باشد و شکل‌گیری ارتباط‌هایی جدید میان پژوهشگران حوزه اختلالات خلقی را نوید دهد.

 

از همه اساتید گران‌قدر و دستیاران و دانشجویان عزیز رشته‌های روان‌‌پزشکی، روان‌‌شناسی، نورولوژی، علوم اعصاب و روان‌پرستاری و نیز همه علاقه‌مندانی که به نوعی در هر یک از حوزه‌های درمان، آموزش، پژوهش و سیاست‌گذاری در حیطه بهداشت روان دخالت دارند و به موضوع اختلالات خلقی – اختلالات افسردگی و اختلالات دوقطبی – گرایش دارند، صمیمانه دعوت به مشارکت می‌کنم. همچنین حضور فعال اساتید و دانشجویان ارجمند رشته‌های کاردرمانی و مددکاری اجتماعی و نیز رشته‌های مرتبط با داروشناسی/ داروسازی و علوم اجتماعی را مغتنم می‌دانم.

 

متأسفانه با وجود تلاش زیاد کمیته اجرایی کنگره، اخذ مجوز اعطای امتیاز بازآموزی برای دانش‌آموختگان برخی از رشته‌های مرتبط میسر نشد. با این حال، دارندگان مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌‌های مختلف می‌‌توانند از امتیاز بازآموزی این کنگره بهره‌مند شوند [فهرست مقاطع تحصیلی و رشته‌‌هایی که واجد شرایط دریافت امتیاز بازآموزی هستند در وب‌‌سایت، کانال تلگرام و اینستاگرام کنگره و نیز در کانال تلگرام و اینستاگرام انجمن علمی روان‌پزشکان ایران درج شده است.]

 

مشارکت پررنگ پزشکان عمومی و همچنین دستیاران و دانشجویان همه رشته‌های مرتبط و دیدار آنها در برنامه‌های مختلف آرزوی برگزارکنندگان کنگره است و بدون حضور این همکاران گرامی دستیابی به اهداف کنگره ناکام خواهد ماند.

 

در انتظار دیدار تلاشگران عرصه دانش در بهمن ۱۳۹۷ خواهیم ماند.

 

دکتر امیر شعبانی، دبیر علمی دومین کنگره اختلالات خلقی

 

دومین کنگره اختلالات خلقی:

تاریخ: ٢٤ تا ٢٦ بهمن ١٣٩٧

مکان: تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران، مرکز بين‌المللى همایش‌های رازی

ایمیل: BDRG@iums.ac.ir و BDRG2006@gmail.com

وب‌سایت: http://bdrg.iums.ac.ir و http://bdrg2006.ir

کانال تلگرام:   https://t.me/joinchat/AAAAAD94I4NoDQ2uQWlO_A

اینستاگرام: https://www.instagram.com/congress_of_mood_disorders